Koniec świetnej przygody mistrza PKO Ekstraklasy w rozgrywkach europejskich - Fiorentina FC wywalczyła awans do 1/2 finału!

Koniec świetnej przygody mistrza PKO Ekstraklasy w rozgrywkach europejskich - Fiorentina FC wywalczyła awans do 1/2 finału!

Sympatycy piłki nożnej z Polski są przyzwyczajeni do tego, że kluby naszej ligi bardzo wcześnie kończą przygodę z rozgrywkami europejskimi. Z całą pewnością gigantyczną niespodzianką jest to, że mamy połowę kwietnia, a drużyna Lecha z Poznania do ostatnich minut meczu z Fiorentiną ACF walczyła o zakwalifikowanie się do półfinału rozgrywek europejskich. W trwającym obecnie sezonie mistrz PKO Ekstraklasy pokazał się solidnie i bardzo ciężko temu zaprzeczyć. W społecznościowych mediach futbolowi specjaliści z całego kraju wrzucają wiele dobrych recenzji dotyczących występów poznańskiego Lecha. Bez najmniejszych wątpliwości awans do 1/4 finału LKE to gigantyczny sukces, ale podopieczni szkoleniowca Johna Van Der Brooma mieli ochotę na znacznie więcej. I rzeczywistość pokazała, iż dostanie się do półfinału Ligi Konferencji Europy był naprawdę możliwy.

Mistrz ligi polskiej nie uchodził za faworyta przed pierwszym pojedynkiem ćwierćfinałowym. Większość ekspertów twierdziła, że ekipa ACF Fiorentiny, która pochodzi z włoskiej ligi jest faworytem. W wielbicielach futbolu z Polski pojawiła się jednak myśl, że mistrz polskiej ligi ma możliwość zaskoczyć swoich oponentów. W ostatecznym rozrachunku okazało się, iż w pierwszym starciu Fiorentina była dla mistrza Ekstraklasy za silna. Piłkarze z Florencji na trybunach przy Bułgarskiej zwyciężyli rezultatem 4 do 1 i bardzo mocno przybliżyli się do zakwalifikowania się do 1/2 finału. Przed rewanżowym pojedynkiem można było wyczuć spokój w obozach obu drużyn. I chociażby z tego powodu we Florencji dyspozycja mistrza PKO Ekstraklasy była sporym zaskoczeniem dla kibiców gospodarzy. Mistrz ligi polskiej prowadził na wyjeździe z faworyzowaną Fiorentiną rezultatem 3:0 na dwadzieścia minut przed końcem pojedynku rewanżowego. Ten wynik oznaczał, iż gracze z Poznania mają szansę na awansowanie do półfinału Ligi Konferencji Europy, gdyż dojdzie do dodatkowego czasu gry. Niestety defensywa mistrza PKO Ekstraklasy popełniła 2 poważne błędy w końcówce starcia, które zakończyły się bramkami dla ACF Fiorentiny. To finalnie pogrzebało szansę na awans oraz walkę o triumf w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy. KKS Lech Poznań pokazał się zaskakująco dobrze w trwającym obecnie sezonie europejskich rozgrywek i trzeba to podkreślić. Z całą pewnością to jest nadzieja na to, że z każdym nadchodzącym sezonem będzie coraz lepiej.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy