Narodowa macedońska drużyna wygrywa i gwarantuje sobie awans do finałowego meczu barażowego turnieju z narodową drużyną Portugalii!

Narodowa macedońska drużyna wygrywa i gwarantuje sobie awans do finałowego meczu barażowego turnieju z narodową drużyną Portugalii!

Sympatycy piłkarscy z całą pewnością zdążyli przyzwyczaić się do tego, iż raz na jakiś czas w futbolu mogą się zdarzyć niespodzianki. W historii futbolu już często mieliśmy okazję podziwiać pojedynki, podczas których wskazany został główny faworyt, a na koniec triumfowała przeciwna drużyna. Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze będą miały miejsce w 2022 roku, a kwalifikacje do tego turnieju skończyły się w listopadzie ubiegłego roku. Zostało kilka wolnych miejsc, o które walczą drużyny europejskie i w pierwszych meczach zmagań barażowych mogliśmy liczyć na wiele niezwykłych emocji. Narodowa reprezentacja Rosji ukarana została walkowerem z powodu inwazji na Ukrainie i dlatego narodowa kadra Polska została przesunięta do wielkiego finału swojej drabinki barażowej. Nasi zawodnicy będą toczyć bój z reprezentacją narodową Szwecji w wielkim finale turnieju barażowego. Bez wątpienia na kwalifikację do mistrzostw świata, które odbywać się będą w Katarze mieli nadzieję wielbiciele kadry Włoch. Jednak nieco inne plany mieli zawodnicy reprezentacji narodowej Macedonii i postanowili sprawić wielką niespodziankę.

Należy zaznaczyć fakt, iż kadra narodowa Włoch była w tym spotkaniu reprezentacją zdecydowanie lepszą. Jednakże przez cały pojedynek nie byli w stanie zaznaczyć tego bramką. Przewaga włoskiego zespołu narodowego w liczbie strzałów była olbrzymia, jednakże wiele wskazywało na to, iż arbiter tego spotkania będzie zmuszony zaprosić zawodników na dodatkowe 30 minut gry. W doliczonym czasie starcia na uderzenie zza szesnastki zdecydował się jednak Aleksandr Trajkovski. Były piłkarz FC Palermo z pewnością nie oczekiwał tego, że jego uderzenie da szansę na eliminację narodowej drużyny włoskiej i da jego drużynie promocję do kolejnej rundy barażowego turnieju. To była totalna tragedia dla zawodników z Włoch. Aktualni mistrzowie Starego Kontynentu bez wątpienia oczekiwali tego, że zdołają zajść wysoko na mundialu w Katarze. Z nadziejami na wygranie mistrzostw świata zmuszeni będą jednak wyczekiwać kolejne cztery lata, ponieważ w półfinale baraży skuteczniejszą drużyną była narodowa reprezentacja Macedonii. W meczu finałowym turnieju barażowego kadra Macedonii będzie rywalizować z portugalską reprezentacją.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy